Udałem się do oddziału Expandera, chciałem poznać jakie oferują możliwości inwestowania pieniędzy. Nie miałem zamiaru korzystać z ich usług, gdyż jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich tego typu doradców - po tym jak raz skorzystałem z oferty kredytowej Open Finance (o tym napiszę innym razem).
Doradca Expandera wysłuchał moich potrzeb, po czym przez około 40 minut przedstawiał mi ofertę funduszy inwestycyjnych Axa. W końcu zapytałem go, czy może mi zaproponować coś innego. Pan polecił mi jeszcze lokatę z banku Meritum.
Czy to nie dziwne, że na tyle instytucji finansowych doradca potrafił mi zaproponować produkty tylko dwóch z nich?
Omijajcie szerokim łukiem wszelkich doradców finansowych. Oni mają podpisane umowy z innymi firmami i oferują tylko ich produkty. W tych firmach są zarejestrowani jako agenci sprzedaży sieci zewnętrznej. Mają wyznaczone cele produkcyjne i żeby wypracować cel muszą zdobyć określoną ilość klientów lub sprzedać daną ilość produktów (lokat, funduszy, kredytów, itp.). Oczywiście za każdego zdobytego klienta otrzymują prowizję, natomiast wypracowanie celu gwarantuje im premię.
To jest kwintesencja doradców finansowych.
Nigdy nie korzystałam z tego typu usług, więc ciężko jest mi powiedzieć co o tym sądzę. Mogę śmiało wypowiedzieć się o usłudze https://www.cashbill.pl/platnosci gdyż na co dzień z niej korzystam. Jeśli ktoś myśli o wdrożeniu płatności internetowych to mogę bardzo polecić te rozwiązanie.
OdpowiedzUsuńJa uważam, że pomoc jakichkolwiek doradców zawsze jest potrzebna i jak najbardziej trzeba z niej korzystać, ponieważ samemu bardzo ciężko znaleźć dogodne warunki kredytowe, aby wszystko wygodnie i dobrze się spłacało na miarę możliwości.
OdpowiedzUsuńJa, jeśli tylko mam okazję to korzystam z ofert sprawdzonych doradców finansowych i większość z nich ma naprawdę fajne oferty. Koniecznie musicie zerknąć i dowiedzieć się, w jaki sposób działają takie osoby i jak mogą pomóc.
OdpowiedzUsuńJa nigdy nie korzystałem z takich rzeczy więc nie bardzo wiem na czym dokładnie to polega. Jak dla mnie na ten moment najchętniej korzystam z kantoru internetowo https://cinkciarz.pl/ gdyż wiem, że sama wymiana walut w tym miejscu to jest przyjemność.
OdpowiedzUsuńJa niestety nie miałem okazji nigdy korzystać z takich usług finansowych. Moim zdaniem bardzo fajnie za to sprawdzają się wszelkiej maści płatności online. Nawet jak czytałem w https://www.rp.pl/Finanse/200139948-Platnosci-online---symbol-XXI-wieku.html to widać, ze ich rozwój jest cały czas na dobrym poziomie.
OdpowiedzUsuń