czwartek, 2 czerwca 2011

Stolarz - meble kuchenne

Fachowca wybrałem poprzez internet, zamieściłem ogłoszenie że chcę wykonać mebel kuchenne na wymiar. Wybrałem ofertę tego pana:

Zakres działalności;meble kuchenne,szafy,i inne nietypowe zabudowy,20 lat doświadczenia,solidnie i fachowo. Zapraszam na stronę;www.meblenawymiar.bulok.info.Nowy e- mail;stolarz1@onet.eu
Dane tego stolarza:
Krzysztof Zbrowski zamieszkały w Milanówku, tel. 783361834 

Jakość wykonania adekwatna do ceny. Kilka rzeczy zostało spartaczonych. Dokładnie:
- jedne drzwiczki były za długie, więc pan je po prostu przyciął
- dokręcając uchwyt do szafki z witryną, od śruby pękła szyba
- elementy frontowe wyspy miały nietypowy rozmiar i miały być wykończone frontem od szuflady, a pan wziął wolny front od drzwiczek i przeciął go na dwie części i przykręcił do wyspy
- różne śrubki były niedokładnie dokręcone, nie wkręcał wszystkich śrubek tylko np. po 2
- w niektórych miejscach brakowało okleiny
- szuflady ciężko chodziły
- od zmywarki i lodówki zostało wiele części montażowych - nie montował zgodnie z instrukcją
- tak samo okap zamontowany niezgodnie z instrukcją (2 zamiast 4 śrub)
- uchwyty do drzwiczek nie są zamontowane w jednym poziomie/pionie
- w jednych drzwiczkach za nisko wywiercił otwór pod śrubkę do uchwytu i zostawił taką dziurę zalepioną silikonem.

Pan nie raczył nas poinformować o tych niedoróbkach i oczekiwał zapłaty. Odmówiłem dopóki tego nie poprawił. Wkurzył się i zaczął przeklinać.
Za kilka dni przyjechał poprawić i wtedy zapłaciłem.

Po dwóch tygodniach oberwała się szyna do szafki na śmietnik, bo zamontował ją na 2 śrubach zamiast na 6. Dokręciłem to sam ale teraz skrzypi i jest opór.
Pan odmówił naprawy w ramach gwarancji - zapewniał że daje 2 lata.